Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nezačneme financovať zdravotníctvo trochu inak? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

nie Vaše riešenie nie je dostačujúce. povedie len k tomu, že kto má peniaze, dostane sa k špecialistom skôr na úkor tých chorých (neakútnych) pacientov, ktorí si to pre svoju finančnú situáciu nemôžu dovoliť.

a to je zvrátené.

V prvom rade by sa mali spamätať zdravotné poisťovne a začať hradiť liečby poctivo, lebo odrbávajú lekárov a nemocnice a krešú im náklady (často ja opodstatnené) kde sa dá. proste hnus.

A aby radové úradnícky na najnižších pozíciách v VšZP nemali nástupné platy cez 1000 € v hrubom. Nie žeby som im nedoprial, ale v štátnej správe napríklad pri rovnako náročných vykonávaných činnostiach majú úradníčky okolo 600 až 700 € v hrubom.

Niž proti rádovým úradníčkam VšZP ale ak majú oni také platy, aké musí mať potom "verchuška"?
 

prečo zvrátené ?

kto si priplatí, dostane sa skôr, a ostatní - neakútni - si počkajú. Či by ste chceli, aby všetci rovnako čakali na vyšetrenie ?
 

 

stane sa asi to že tí neakútni čo si to nemôžu dovoliť zaplatiť sa z dôvodu nemožnosti zafinancovania si prednostného objednania neobjednajú a pri nízkom počte špecialistov na Slovensku až do takého štádia že sa z nich stanú akútni pacienti alebo objednajú ale v tak ďalekom termíne že dovtedy z nich možno budú tiež akútni. Zdravotníctvu sa tak ničím nepomôže len sa zhorší dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre vybrané skupiny obyvateľstva. Každý vie, že liečba akútneho stavu istej choroby vždy stojí viac ako keď sa zachytí v rannom štádiu.
 

 

Vážený, zvráteného je dnes celé naše zdravotníctvo a všetko, čo sa tam deje. Prajem vám pevné zdravie.
 

 

ďakujem, rovnako aj Vám. Vzhľadom na stav slovenského zdravotníctva bodaj by sme ho radšej nepotrebovali využiť :)
 
Hodnoť

 

Kludne zacnime, ale az potom, co sa vyriesi odtok finnancii mimo zdravotnictvo prudom ako Niagara. Pokial bude elektrorevizia pomalobeznej "injekcie" 5 az 15x draheia, ako v inom odvetvi, tak nie je co riesit na strane primov. A takychto odtokov,aj daleko drzejsich, je v zdravotnictve cca 12 365 789.....
 

 

Suhlasim. Niekedy sa clovek musi chytat za hlavu ked vidi tie odklony a odtoky obrovskych sum na vsetkych urovniach - od ministerstva az po posledneho primara. Clovek potom len sokovany "zira" na to, ako sa plazmove sterilizatory pre fakultne nemocnice nekupuju hromadne ministerstvom priamo od oficialneho zastupenia vyrobcu (pri mnozstve v desiatkach kusov by vyrobca vedel s cenami spravit vselico), ale 4x predrazene od firmy Kosickeho veterinara. Znama je aj veta rapujuceho pravnika EGA Straku "vyjde ti jedno CTcko kamo a si za vodou". A potom clovek iba neveriacky kruti hlavou, ked pride na veterinarnu kliniku v okresnom meste a vidi vybavenie na urovni americkych filmov, technologie ktore v blizkej okresnej nemocnici nebudu mat ani za 10 rokov a dozvie sa, ze ten sci-fi labak z ktoreho sa este chvilu spamatava stal cely asi tolko, co dva pristroje v nedalekej nemocnici.

Pointa pride na zaver, ked si od vas za sono vasej sucky v radostnom ocakavani vypytaju oficialne a cez kasu asi rovnaku sumu, aku ste museli vlozit do karty panu doktorovi, aby vasa tehotna manzelka neprisla na rad o mesiac...
 

 

Máš recht. Je to čistá zúfalosť, ako sa "odlieva" v tomto odvetví, od najvyššieho poschodia, až po toho najnižšieho v rade, ktorý má pečiatku a možnosť niečo objednať, či zadať prácu. Svojho času, ako revízneho technika ma oslovil jeden šťastlivec, čo má zmluvu na takéto revízie,či by som mu nepomohol s ich výkonom, lebo nestíhal. Ide väčšinou o úplne bežné elektrozariadenia z hľadiska konštrukcie, akurát s tým, že je to zdravotníctvo, tak sú tam iné lehoty a väčšinou sú tie zariadenia slušnejšie skonštruované, či použitý lepší materiál (súčiastky). Takže vcelku pohoda. Šok prišiel potom, ako som videl "cenník" za tie revízie za jednotlivé prístroje. Mu hovorím, že niekomujebe? Odpoveď? To je v pohode, cenu si navrhli sami. Ako sa asi delila nechcem radšej ani vedieť. A toto je len jediná malá kvapka v mori.

Vízie, ako riešiť financovanie zdravotníctva v budúcnosti sú OK, Ale pokiaľ sa neutesnia otvory, kadiaľ tie prachy utekajú, tak je to v podstate zbytočné a možno dokonca blbé. A utesniť znamená, potrestať dôkladne všetkých zodpovedných a namočených. Lenže ako býva na SK zvykom, to sa nerobí, lebo vrana vrane....
 
Hodnoť

K+

áno, dobrovoľné pripoistenie - som za !
 

 

Dobrovoľné pripoistenie tu malo byť už dávno. Celá jedna generácia oň bola ukrátená, predstavte si, že máte 60 rokov a chcete sa dobrovoľne pripoistiť. Každá poisťovňa vám zavrie dvere, lebo ste starý a budú s vami len výdaje. Oni budú chcieť pripoistiť hlavne mladých. Celá reforma tragicky mešká..
 
Hodnoť

 

Je uzasne sledovat, ako ludia ktori sa nazdavaju, ze na volnom trhu by sme si nemohli dovolit platit za lekarov, nemocnice a lieky su zaroven presvedceni, ze si mozeme dovolit platit lekarov, nemocnice, lieky a este aj politikov a statnych byrokratov co ten cirkus budu spravovat...
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 1 995
 2. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 562
 3. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 543
 4. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 364
 5. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 303
 6. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 284
 7. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 256
 8. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 224
 9. Karolína Olšavská: Vlastnou hlavou 2 - recenzia alebo Ako chutí moc 184
 10. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 171

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Sám
 2. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 3. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 4. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 5. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 6. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 7. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 8. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 9. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity
 10. Jozef Legény: Revúca, ako ďalej so správou bytov?


Už ste čítali?