Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Umelé prerušenie tehotenstva: Nekopeme do otvorených dverí? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Téma je dôležitá vždy

Keď sa podarí zmenou legislatívy zachrániť pred utratením a nechať nažive čo len jediné nenarodené dieťa, zmena zákona má zmysel.
 

V zmysle toho, čo ste napísali...

...nie je potrebné, žiadúce, dokonca povinné zachraňovať aj životy každého jediného utečenca, topiaceho sa v Stredozemnom mori, putujúceho do bezpečia pred vojnou, násilím, vraždením a pod. vo svojej krajina?
Alebo je tu rozdiel medzi životom a životom?
 

Máte pocit, že nejaký zákon

V SR umožňuje topenie, , vyhlasovanie vojny a následné utečenectvo? Ak áno, tak treba taky zákon zmeniť, aby ktokoľvek svojvoľne a beztrestne mohol utopiť utečenca pred vojnou, násilím, vrazdenim a podobne.

Ak to nespôsobuje zákony našej krajiny, tak je to zlý argument. Samozrejme treba apelovať na krajiny, ktoré také zákony majú.
 

Obávam sa, že ste neporozumeli tomu,...

...čo píšem.
Takže - "polopatisticky:"
Narážal som na to, že keď sa niekde, dajme tomu v Stredozemnom mori, utopia utečenci, keď mŕtve telá utečencov vyplaví more na breh, alebo keď sa nejakí utečenci zadusia v dodávke a pod. (takých prípadov boli stovky) - tak vtedy sa ozývajú masy ľudí, ktorí sa z toho v diskusiáach tešia, schvaľujú to, dávajú návrhy typu "strieľať ich hneď na mori" (alebo na hraniciach) a pod.
To som mal na mysli - tam už o život človeka nejde?
 

 

Vyhravas cenu demagog roka.
 

A nemám pravdu?

V ČR už padol rozsudok za status na soc. sieti, kde jeho autor(ka) schvaľoval(a) smrť utečencov a vyzýval(a) k ich zabíjaniu.
A u nás? Nečítate tie diskusie pod článkami o utopených alebo inak zahynutých utečencoch? Často sa to končí tým, že je diskusia celá zmazaná a zablokovaná. Prečo asi?
Ale ok - bavme sa o ochrane nenarodených detí a otáčajme sa chrbtom k tým, ktorí zomierajú. A, napokon, nemusíme sa baviť o utečencoch. Bavme sa napr. o tom, koľko ľudí u nás zbytočne zomiera v nemocniciach na následky stavu slovenského zdravotníctva.
 

 

Pokiaľ viem, neboli u nás legálne zákonom zriadení žiadni platení zamestnanci s pracovnou náplňou "topenie utečencov".
 

 

Keby to tak bolo, možno by sa autor na blogu vytešoval, že sme tento rok nechali utopiť menej ľudí ako vlani, takže zákon, ktorý to umožňuje je dobrý a ponechať v legislatíve "status quo" je O.K.
 

Schvalovanie smrti

v protektorate bol oblubeny rozsudok "schvalovanie atentatu na Heydricha"
https://vlkovobloguje.wordpres...
teraz budeme tiez trestat za SCHVALOVANIE
a zasa v 50 rokoch bol trestny NESUHLAS s delnickou tridou a politikou socialistickeho lidu a podobne kraviny
Pocas normalizacie bol zasa sledovany parameter SUHLAS a NESUHLAS so vstupom vojsk Varsavskej zmluvy na uzemie CSSR
D.Tatarka o tom vsetkom napisal knihu Demon Suhlasu
Takze oblukom sa naspat vraciame do minulosti = Suhlas a Nesuhlas sa opat stava predmetom trestneho zakona.
No krasne :-(((
Ja som si socik zazil a netesi ma ze sa k nemu vraciame pod plastikom humanity naspat - toho systemu som mal naozaj plne zuby.

American hovori U nas mame slobodu, mozeme nadavat na americkeho prezidenta kolko len chceme
Rus odpoved: Aj my mozeme nadavat na americkeho prezidenta kolko len chceme

Voltaire povedal: Nesuhlasim s Tebou ale urobim vsetko preto aby si svoj nazor mohol vyslovit

Za to u nas spejeme k inemu:
mame sice "slobodu prejavu" ale nemame uz "slobodu po prejave" lebo NESUHLAS ci SUHLAS zacina byt trestny
--------------------------------- -------------------------
Ad nenarodene deti
autori si nevsimol ze zo statistiky vyplyva ze najlepsie vysledky dosiahli v Polsku, takze polske riesenie ma tiez nieco do seba
Vyskusame?
 

Istoty

Ficken robí falošnú morálku, aby tie potraty zvíšil a mohol trestať, upevňuje si moc. A ty mu to žerieš, mentál. Je podľa teba niečo, čo vyzerá ako kreveta, životaschopný človekom, ktorý vie sám dýchať? V maternici nie je čakáreň, kde čaká malý človiečik.
 

aj Ty

si vyzeral v istom stupni svojho vyvoja ako kreveta....a mentalne Ti to zostalo
 

Pán Droppa,

je žiadúce zachraňovať utečencov v Stredozemnom mori a je zároveň možné odviezť ich do najbližšieho bezpečného prístavu - do Tuniska. To sa však s "akýchsi dôvodov" nedeje. Drvivá väčšina prípadov tzv. utečenov totiž sú ekonomickí migranti. Zaujímavé na tom je, že skutočným vojnovým utečencom z Iraku v Nemecku zamietli azyl, ale utečencov od pašerácko-pirátskej skupiny Sea Watch si zobrali. Nie je Vám to ani len trochu podozrivé a nevidíte v tom žiaden rozdiel ? https://www.postoj.sk/45760/ne...
https://www.postoj.sk/45149/pr...
 

 

Co je to ekonomicky migrant? Pre mna je to chlapik, co sa prestahuje zo Slovenska, kde mu nic nehrozilo do Nemecka, aby mohol namiest ojedneho auta mat 2 a rodinny dom. Ked ale niekto uteka z africkej krajiny, kde sice nie je priamo vojna, ale kde policia zbali koho cche, kde najblizsi lekar je 5 hodin cesty. Kde skola pre jeho deti neexistuje a do spelosti sa dozije opolovica narodenych deti. To je pre mna clovek, ktory chce zachranit zivot svojich deti. Tuna ludia idu vies pomaly vojnu, ked dostanu do triedy pre svoje dieta romskeho spoluziaka. Pred 30 rokmi sme vsetci chapali, ked niekto zdrhol na Zapad. Islo o slobodu a buducnost pre deti. Ludia co utekaju teraz, su na tom 100x horsie, nez sme boli vtedy mi. Ale srazu vyzeraju inaksie, lebo su na druhej strane plotu.
A co sa tyka tych linkov, zavadzas. V prvom priade islo o zamietnutie azylu, v tom druhom ale ide len o prijatie, tj rozdelia si ich do krajin, kde este len budu ziadat o azyl, rovnako mozu byt odmietnuti, ako ti z prveho linku. Okrem toho boli zachraneni od pobrezia Lybie, kde vojna je, tj nie je dovod im nepomoct.
 

Utečenec

sa pomerne jednoducho vyhne utopeniu sa v mori tak, že si nesadne ne banana boat a nepokúsi sa na nej preplaviť more, alebo aspoň doplaviť k najbližšej nemeckej humanitárnej lodi, prípadne, ak už teda hodlá tieto dobré odporúčania ignorovať, nebude svoju lodičku na otvorenom mori úmyselne potápať a to najmä v prípade, že nevie plávať. Argument o vojne a vraždení neobstojí, keďže v domovine väčšiny amatérskych námorníkov žiadna vojna nie je.Naproti tomu sa dieťa v maternici dokáže hroziacemu potratu vyhnúť iba veľmi ťažko - takže sa jedná o veľmi hlúpe prirovnanie.
 

Nie, neni ziadny rozdiel.

Preto, prosim, nezachranujme, nechajme to na zeny. Migrantov ponechajme tiez na prirodzeny vyber, ten si s nimi poradi. Naopak, je tu skupina neprisposobivych, ktorych populaciu treba surne regulovat, inac nas prevalcuju a znicia.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Asi takto

Nejdem sa baviť o tom, či plod v prvom trimestri je dieťa (podľa mňa nie je, ale o tomto sa budú rozdelené tábory donekonečna hádať). Hlavnou spoločnou črtou Prolifákov je, že viac bojujú za životy ešte nenarodených (teda potenciálnych) detí, než už narodených,a najmä starších či rovno dospelých. Lebo náboženská doktrína. Deti sú nevinné,až na ten dedičný hriech, či ako sa ten výmysel volá... Čo tam po žene, ktorá otehotnela znásilnením (neumrela? asi sa dosť nebránila!) či žene, ktorá ekonomicky nedokáže utiahnuť ďalšie dieťa - ak umrie pri nejakom pokútnom nelegálnom potrate kvôli infekcii či iným komplikáciam, ktoré by legálna medicína zvládala, tak jej treba, všakže, hriešnici... o jej život asi nejde. O život toho plodu sa ale tuho bojuje.

Logiku Vášho argumentu nechápem. Ak zachránime čo len jeden ľudský život z tých, čo sú obeťami autonehôd, zrejme by stálo za to, zakázať automobilovú dopravu. Alebo radšej každú dopravu, veď občas niekoho zrazí vlak...

A myslíte, že pre časť žien je to akési hobby, chodiť na potraty? Ich počet klesá, čo riešite? Pritom klesá napriek cirkevnej náuke, ktorá súčasne bojuje proti potratom aj proti antikoncepcii. Aha, viem, sex má slúžiť výlučne na plodenie (chcených) detí, inak je to hriech (tzv. smilstvo?). Po správnosti, aj pri tom plodení by sa mal správny veriaci vyvarovať akýchkoľvek pocitov rozkoše... či?

S fanatikmi je diskusia zbytočná. Ale nie je zbytočné chrániť ostatných pred oblbovaním fanatikmi, lebo mnohí ľudia sa nechajú ovplyvniť.
 

 

"Aha, viem, sex má slúžiť výlučne na plodenie (chcených) detí, inak je to hriech (tzv. smilstvo?). "
Píšete nezmysly, p. Derer, toto RKC zmenila po II vatikanskom koncile.Po ňom je sex aj na plodenie detí, podotýkam v manželstve, nie mimo neho / sex mimo manželstva je podĺa RKC smilstvo / ale súčasne je aj pre dobro manželov.
RKC súčasne pripúšťa antikoncepciu - systém plodnych a neplodných dní a aj keď sa môžme baviť na inom fore, či je účinná alebo nie, takýmto štýlom, akým ste zareagovali sa vy tým fanatikom stávate , a vy tu šírite dúfam len že z nevedomosti nezmysly. Pozrite si to.Ak sa neopravíte, ste fanatik.
.
Inak - podľa mńa presne na toto smerovala tá iniciatíva sprísnenia UPT , rozhádať hlavne opozíciu, ktorá má s tým problém, Robert Fico uplne krasne vysvetlil, že on praveže je za súčasné nastavenie legislatívy UPT. A ja jeho argumentáciu kvitujem .
https://fico.blog.sme.sk/c/484...
 

Tak isto pred koncilom sa

sex považoval za prostriedok aj na plodenie detí v manželstve, a súčasne aj pre dobro manželov. V textoch koncilu je toto starodávne presvedčenie iba zdôraznené, ale nie je ponímané ako nejaká predtým neznáma novinka.
 

A to je tá chyba

Že nejdete sa baviť o tom či plod v prvom trimestri (prečo zrovna prvý trimester?) je dieťa .
Na druhej strane to chápem, je to ten nepriestrelný argument, ktorý sa hodí do kúta a vytiahne sa pseudorgument, ktorý nik (takmer) nepoužíva a proti tomu víťazne zakročite.
Je zaujímavé, že tu (pri potratoch) antiklerikali zahodia vedecké poznatky a argumentujú pocitmi, emóciami a nie racionálne.
Tak poďme si prebrať situácie, ktoré majú ospravedlniť zabitie malého človeka.

1.Znasilnena žena. Odhliadnuc od toho že z tisícov potratov sa jedná o pár, ak vôbec, žien, ktoré takému kroku pristúpia., aj to možno pod tlakom spoločnosti, ktorá chce za barbarsky zločin potrestať trestom smrti, niekoho kto za to nijako nemôže - najmenší bezbranný človek. Žena, ktorá bola nevinná sa zrazu vďaka celej spoločnosti stáva spoluzodoovedna za smrť jej dieťaťa.
2 . Ekonomický argument, ak by to bolo správne prečo by nemala mať právo zabiť aj dvojročné dieťa, lebo sa jej ekonomická situácia zmenila.?

3. Pseudo argument typu, ak nevieme zachrániť obete nehôd (mimochodom veľmi zlý argument, obete nehôd nie sú v drvivej väčšine úmyselne a vinníkov zákon postihuje), tak nemáme meniť legislatívu pri zákone, ktorý umožňuje likvidáciu malého človeka.

4. Slameny panák, niekde niekto tvrdil že je to hobby?
A keď už vám dôjdu pseudo argumenty, tak označíte oponentov za fanatikov.
Holt , načo sa budete baviť, keď už dopredu viete, že vy ste ten co určuje kto je a kto nie je fanatik.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 2 828
 2. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 1 698
 3. Elena Antalová: Po Ficovi sa Pavol Habera pustil do Matoviča 1 051
 4. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch 721
 5. Miroslav Lukáč: Šutaj Matúš. Šukaj! Na to ťa vzali. Orgazmus nebude a inak si malý...Parafráza ľudovky. 715
 6. Věra Tepličková: Zabudol vôl, že teľaťom bol, alebo keď sa opozíciou v koalícii stáva premiér 638
 7. Pavel Macko: Generálnym prokurátorom bude M. Žilinka, ktorý dôveroval Čižnárovi 605
 8. Jakub Pohle: Ako sa policajt a SISkár stretol s vybavovačom z pozadia SNS 496
 9. Marek Mačuha: Matovič za návrat Hlasosmeru 279
 10. Milan Hutera: Ako som začal fotiť objekty hlbokého vesmíru 248

Rebríčky článkov


 1. Dušan Seberíni: Kde skladuje Matovič koronavírusy?
 2. Peter Zajac: Nerob si starosti, štát sa o teba na dôchodku (ne)postará…
 3. Miriam Studeničová: Kritika ženského odievania
 4. Jozef Legény: Koľko koronahibakušov má na svedomí premiér Matovič?
 5. Marian Vojtko: v Tescu teroristom?
 6. Ján Franz: Cintoríny v obci Dobrá voda
 7. Erik Koncz: Hunt a kráľ Štefan alebo ako súvisí vznik Uhorského kráľovstva s Hontom ?
 8. Štefan Vidlár: Svetlá rámp
 9. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch
 10. Július Kovács: Matovič nastúp do truhly ozývalo sa z davu náckov pred jeho domom.


Už ste čítali?