Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Umelé prerušenie tehotenstva: Nekopeme do otvorených dverí? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

"Zahynulo dlho predtým ako sa mohlo stať dieťaťom." Omyl! Podla vedeckej definicie je plod urcitym typom dietata: plod je nenarodenym typom dietata. To znamena, ze keby plod dietatom nebol, nemohol by byt urcitym typom dietata. Vsimni si vedecku definiciu vyrazu "plod" (embryo): Merriam-webster: "developing human individual from the time of implantation to the end of the eighth week after conception" Britannica: "unborn child until the end of the seventh week following conception; from the eighth week the unborn child is called a fetus" Vsimni si: veda netvrdi to, co ty, ze z plodu sa niekedy v buducnosti stane "human individual", respektive "child", ale veda tvrdi, ze plod je vyvyjajuci sa "human individual", respektive "unborn child". Rozmyslaj: PLOD BY NEMOHOL BYT NENARODENYM DIETATOM, KEBY NEBOL DIETATOM. Alebo inak povedane: PLOD BY NEMOHOL BYT VYVIJAJUCIM SA LUDSKYM JEDINCOM, KEBY NEBOL LUDSKYM JEDINCOM. Jednoduche ako mala nasobilka. Ale toto iste hovori aj zdravy rozum, a hned ti to aj ukazem. Vyzeras byt rozumnym clovekom, rychlo pochopis: Otazka: Bol si niekedy splodeny? Kedy? Kde? Odpoved: Ano, bol si splodeny v maternici tvojej matky priblizne 9 mesiacov pred tym ako si sa narodil. Moment, moment: takze to TY si bol splodeny v den tvojho pocatia v maternici. Je to tak? To znamena, ze clovek je uz v den svojho pocatia clovekom. Jednoduche ako facka. Nove jedince cicavcov vznikaju pocatim, a kedze a ty si cicavec, aj ty si vznikol pocatim. Toto su tak trivialne vedecke fakty, ze ani nechapem, ako niekto moze pochybovat, ci je ludsky plod dietatom. Ved vsetky vedecke definicie vyrazu plod jednoznacne tvrdia, ze plod je dietatom, je clovekom.
1337807
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > >>

podľa vedeckej definície :-DDDD

"plod je urcitym typom dietata".

No schválne, odcituj mi vedecký článok, z ktorého táto "vedecká definícia" pochádza. Mám pocit, že netušíš, čo to je veda. Dám ti nápovedu: filozofovanie ani písanie slovníkov ňou nie je.

Máme (konsenzuálne) definované, čo je embryo, lenže z embrya sa nestáva dieťa, ale plod, až z plodu sa stáva dieťa. takže aj tie tvoje slovníkové definície hovoria iné, než sa snažíš tvrdiť.

A, samozrejme, bol som splodený (vo veku blízkom 60 si fakt netrúfam tvrdiť, že by som z toho bol jednoznačne šťastný ;-)), ale v okamihu splodenia som sa necítil dieťaťom ani človekom. Ty áno? Porozprávaj nám tie spomienky.
 

 

"Máme (konsenzuálne) definované, čo je embryo, lenže z embrya sa nestáva dieťa, ale plod, až z plodu sa stáva dieťa. takže aj tie tvoje slovníkové definície hovoria iné, než sa snažíš tvrdiť."

Taketo prispevky volaju po urgentnej potrebe reformy vyucby biologie a logiky a palivej potrebe napomahat samostatnemu mysleniu...

Rozmyslaj: nove jedince cicavcov vznikaju pocatim, nie narodenim. To znamena, ze kedze ludia su cicavce, tak aj ludia vznikaju pocatim a nie narodenim, a teda pri akte pocatia vznikaju ludia, a teda TO, CO VZNIKLO POCATIM - JE CLOVEK.

Vyrazy "embryo", "plod", "novorodenec", batola", dieta", "pubertak", "dochodca" opisuju rozlicne fazy vyvoja TOHO ISTEHO LUDSKEHO JEDINCA. Vsetky vedecke definicie vyrazu "plod" tvrdia, ze sa jedna o pociatocne stadium vyvoja ludskeho jedinca. Ak v tieto trivialne biologicke fakty pochybujes, to ako keby si pochyboval v gulatost zeme...

"ale v okamihu splodenia som sa necítil dieťaťom ani človekom. Ty áno? Porozprávaj nám tie spomienky."

Rovnako nedokazem popisat ani podmienky svojho vlastneho narodenia ako ani podmienky svojho splodenia. Nepamatam sa ani na jedno, ani na druhe - ale zrejme aj pan profesor uzna, ze sanmotny fakt, ze NOVORODENEC nepamata na svoj porod este nie je dostatocnym argumentom na legalizaciu jeho zamerneho potratenia. Preto toto nemoze byt dostatocnym argumentom ani na legalizaciu zamerneho potratenia cloveka pred narodenim.

Alebo sa radsje spytam takto: aky je nazor pana profesora na vykonavanie potratov na novorodencoch, ktore ludia odjakziva praktizovali?

Pan profesor, keby vas bola vasa matka potratila v 3 mesiaci tehotenstva, BOLA BY POTRATILA VAS, lebo to vy ste boli splodeny v jej maternici. Faktom je, ze by ste si to neuvedomovoli, ale rovanko by ste si svoje potartrenie neuvedomovali, keby k nemu doslo v den vasho narodenia, alebo dnes vecer pocas vasho spanku strelou do hlavy. Tak to nefunguje, ze vecer pojdete spat a rano sa budite s tym, ze "aha, zomrel som".

Je podla vas dostatocny argument na potratenie ZDRAVEHO ludskeho jedinca to, ze samotny potrateny jedinec si svoj potrat neuvedomuje?

Samozrejme, ze nie je! Preto ani dieta pred narodenim sa nemoze potratot s tym, ze "ved si to aj tak neuvedomuje, neciti bolest".

Keby vas dnes vecer pocas spanku niekto strelou do hlavy potratil, necitili by ste bolest a ani by ste si neuvedomovali, ze ste prave potrateny. A rovnako to je aj s detmi, ktore v tychto dnoch ich matky idu spolu s lekarmi potratit: nebudu pri tom citit bolest, ani si nebudu uvedomovat ze su akurat potratene.
 

 

Výborne, a týmto scholastickým slovným výmetom ste ukázali, že znásilnenie je vlastne posvätný akt, pretože pri ňom vzniká nový človek. Dúfam, že sa Boh zmiluje a neumožní vám zvestovať túto úžasnú správu žene, ktorú niekto znásilnil.
 

 

1+1=2
2=1+1

Toto je podla teba scholasticky vymet?
 

 

Napísal som do tejto diskusie dosť, aby som musel ešte raz opakovať, že diskusie o o tom, kedy plod začne byť živou bytosťou, začne mať vedomie, začne byť človekom atď. nemajú pre tému potratov zmysel. 1337807, ty si toho žívým dôkazom. Dotiahol si celú tú koncepciu do jej najobludnejších dôsledkov. Nemysli si, že ťa ospravedlňuje dobrý úmysel. Ľudia spáchali s dobrými úmyslami toľko nezmyselných krutostí, že to tak nefunguje. Buď pokorný a nauš sa rozumieť Božím úmyslom vo svete okolo seba, to je jediný spôsob.
 

 

"diskusie o o tom, kedy plod začne byť živou bytosťou, začne mať vedomie, začne byť človekom atď. nemajú pre tému potratov zmysel."

Co by nie! Vyrazy "plod", "embroy", "novorodenec", "batola", "skolkar", "teenager", "dochodca" popisuju rozne stupne vyvoja TOHO ISTEHO LUDSKEHO JEDINCA: kedze ludske jedince vznikaju pocatim, nie narodenim. Ty vlastne tvrdis, ze nema vynam diskutovat o tom, kedy je v poriadku zabit CLOVEKA. Toto si nemohol mysliet vazne. Skor mam pocit, ze nedokazes vecne reagovat na tieto fakty, leby si neuviedol ani 1ks argumentu, ktory by ich vyvracal - defacto aj ty uznavas tieto trivialne biologicke fakty, ze nove jedince cicavcov vznikaju pocatim a nie narodenim, a preto plod je novy jedinec druhu homo sapiens, a povazujes za spravne zabit ZDRAVE jedince homo sapiens.

"kedy plod začne byť živou bytosťou"

Cozee? Ved lekari jednoznacne dokazu stanovit, ci je plod zivy alebo mrtvy. Ak je zivy, tak to je ziva bytost. Dokazu rozoznat telo matku od tela plodu. Dokazu stanovit aj to, ci je matky ziva alebo mrtva bytost. Pred potratom dokazu stanovit aj pohlavie plodu, ci je to chlapec alebo dievca. Matka je zenskeho pohlavia a jej plod je dajme tomu muzskeho pohlavia. Matka je jedna ziva bytost, a plod je druha ziva bytost. Matka je jeden clovek, plod je druhy clovek.

"kedy plod začne byť živou bytosťou, začne mať vedomie, začne byť človekom"

Nove jedince cicavcov vznikaju pocatim, nie narodenim: o tomto skutocne skoda diskutovat, ved toto je biologia 6. rocnik zakladnej skoly. Vyplyva z toho, ze plod sa clovekom nestava postupnym vyvojom, ale plod je clovek ktory sa postupne vyvija. Toto tvrdi aj veda aj common sense.
 

 

Ja chápem, že ma chceš vmanévrovať do nejakého ospravedlňovania, kedy je plod už živý a kedy nie, lebo vás učili na náboženstve, že ateisti majú takéto strašné názory a treba ich vychovať k lepším. Nuž, nie je záujem. Nepredstavuj si, že keď je plod živý od 12. týždňa tak to je s potratmi úplne inak ako keď je živý od počatia. Jediná dôležitá otázka je, či zákaz potratov nejaké plody zachráni, lebo o tomto potrebujete presvedčiť ostatných ľudí a v tom trápne zlyhávate. Pretože existuje rozsiahla historická skúsenosť, ktorá hovorí _nie_, nezachráni, ale vy aj tak strašne túžite zakazovať.
 

 

Ludia odjakziva zabijali svoje vlastne deti: vrazdili ich aj pred narodenim, vrazdili ich aj po narodeni. Zabijanie novorodencov bolo odjakziva OK aj z hladiska prava aj z hladiska moralky. Potom prisla biblicka kultura, ktora hlasala, ze to nie je spravne: deti sa nesmu zabijat ani pred ani po narodeni.

Podla teba: znizil sa pocet zavrazdenych novorodencov od obdobia spred biblickej kultury?

Jednoznacne ano. Dosiahlo sa to jednak propagaciou tohto biblickeho posolstva + pravnym postihom zabijania novorodencov.

To iste treba vykonat aj v pripade zabijania vlastnych deti pred narodenim, a jednym krokom je aj prisposobenie legislativy SK.
 

 

Biblická kultúra? Si sa zbláznil? Cirkev odporúčala zabíjanie dospelých mužov a žien len preto, že sa nesprávne modlili alebo inak nežili správnym životom veriaceho, ešte v 17. a 18. storočí, tak o čom sa to pokúšaš točiť? Ty ani nevieš, prečo vo vyspelých krajinách povolili interupcie - povolili ich preto, že potom ich mohli vykonávať lekári v sterilnom prostredí a narkóze a nie anjelíčkárky hákom vešiaka, milý zlatý, a teda ženy pri nich neumierali ako muchy. Toto je to, čo chcete vy černokabátnici zrušiť, to je v 30 slovách to veľké milosrdenstvo modernej doby, ktoré je na vaše bigotné dušičky priveľké.
 

 

Ano, biblicka kultura. Slusilo by sa rozlisovat medzi rkc a bibliou. Rovnako ako smer nerovna sa lavica, sns nerovna sa pravica, tak isto rkc nerovna sa biblia.

A tak isto ako bibliou inspirovany zakaz potratov novorodencov znizil pocet potratov novorodencov, tak isto aj zakaz potratov deti pred narodenim uz viackrat v historii znizil ich pocet: napriklad aj v madarsku kratko po wwii. Na 2 roky zaviedli zakaz potratov a hned bol baby-boom. Nastuduj si to.

A co sa biblickej kultury tyka: vsimni si: najlepsie na zemi sa zije v tych statoch, v ktorych bol dlhodoby a silny vplyv judeo-krestanskej kultury. Taketo staty volame "zapadna civilizacia". Demokracia, hospodarsky rozvoj, sloboda slova, nabozenska sloboda, pravny stat sa presadili iba v takychto statoch a tam, kde mali tieto staty silny vplyv (india, japonsko, juzna korea, atd). Polovica sveta chce emigrovat do protestantskych statov: usa, nemecko, britania, benelux, skandinavia, atd.

Ked astronauti nasa pristavali na mesiaci, citovali z bilbie, genesis 1:1. To znamena, ze este pred 50 rokmi bolo v usa v hitech spolocnosti uplne "in" verejne citovat z biblie.

Co sa ateizmu tyka: napriek tomu ze ateizmus uz existuje tisicky rokov, ESTE NIKDY V HISTORII NEDOKAZALI LUDIA VYTVORIT CIVILIZACIU NA ATEISTICKOM ZAKLADE. Z tohto aspektu su aj islam aj budhizmus zivotaschopnejsie kultury ako ateizmus. A judeo-krestanska kultura je napriek svojim problemom stale najlepsi variant zo vsetkych kultur na vytvorenie civilizacie.

Bol tu sice nedavno pokus o vytvorenie civilizacie na ateistickom zaklade, ale stroskotal: volalo sa to komunizmus. A teraz z nejakeho nepochopitelneho dovodu zacina zapadna civilizacia preberat svetonazor neschopnej a porazenej civilizacie.
 

 

Na to je škoda reagovať. To, čo píšete, nemá absolútne nič spoločné s históriou ľudstva a náboženstva. Biblia je spis, ktorý pred tisícmi rokov chcel poskytnúť komplexný výklad sveta, a ľudské poznanie z neho nenechalo kameń na kameni. Ani biblická morálka a etika neobstojí ako posledný ostrov učenia, riadime sa omnoho komplexnejšou morálkou a etikou ako pradávni kočovní pastieri.Tie štáty, ktoré menuješ, majú okrem kresťanského náboženstva spoločnú ešte jednu vec: sekulárnu spoločnosť. Ale to je tak všetko, čím som ochotný prispieť do tejto "diskusie".
 

 

Co by, treba reagovat na take zavazne tvrdenia, ako ze zakaz potratov statictiky sposobi baby-boom, a teda zakaz potratov znizuje pocet potratov. Ved ty si tvrdil presny opak. Nastuduj si priklady, napriklad z madarska po wwii.

"To, čo píšete, nemá absolútne nič spoločné s históriou ľudstva a náboženstva."

Ty si fakt myslis, ze to je iba cira nahoda, ze sekularizacia, demokracia, ludske prava, sloboda slova, nabozenska sloboda sa uchytili iba v krajinach s dlhodobou krestanskou kulturou a tam, kde taketo staty maju silny vplyv? (japonsko, juzna korea, india, atd). Nechcem ti brat iluzie, ale zas nejaky cit pre realitu musis mat... Islamske aj budhisticke krajiny ich maju IBA vdaka silnemu vplyvu krestanskych statov (usa, britania, atd)

Nereagoval si ani na tvrdenie ohladom ateizmu, tj ze napriek niekolko tisicrocnej existencii ateizmu sa este nikdy nepodarilo ateistom zalozit a udrzat dlhodobo civilizaciu zalozenu na ateistickej kulture - teda, okrem komunizmu.

Naproti tomu judeo-krestanska kultura dokazala vytvorit a udrzat civilizaciu, do ktorej sa hrnie polovica planety.

"a ľudské poznanie z neho nenechalo kameń na kameni."

KONKRETNE?

"Ani biblická morálka a etika neobstojí"

KONKRETNE?
 

 

Nehnevaj sa - hlúposť za hlúposťou.
Prípad Maďarska po WWII ani Rumunska v 60-tych rokoch nie je pre Slovensko smerodajný. Museli by ste okrem zákazu potratov zaviesť totalitný stalinský režim. Nie že by som si myslel, že by ste to neskúsili, ale to je aj na katolibancov priveľa. Bez totality sa bude diať to, čo všade inde na svete - spôsobíte utrpenie chudobných žien a počet interupcií sa nezmení. Zvýši sa počet spokojných hlupákov, pravdaže.
Nepopieram, že židovsko-kresťanská kultúra nesie určité osobitosti a že stála pri zrode kapitalizmu. Ale potom to je kapitalizmus, nie kresťanstvo, ktoré dominuje vývoju. Porovnaj si Latinskú ameriku a Áziu, ak chceš pochopiť rozdiel medzi dobývaním sveta kresťanmi a kapitalistami. Ani jedného sa netreba zastávať, ale rozdiel je jasný. Vplyv kresťanstva v Japonsku alebo v Kórei samozrejme nemôžeš myslieť vážne.
Ateistický režim? To je ale len drobnosť, ľudia majú doteraz kaleráby v hlave od náboženstva a mysliaci, že veriaci človek je nejakým spôsobom úctyhodnejší a riadi sa lepšou morálkou. Je to blbosť, ale také je presvedčenie a preto sa všetci politici hlásia k viere. Židovsko-kresťanská kultúra je niečo úplne iné ako židovská či kresťanská viera, nepleť si to.
Ľudské poznanie nenechalo z náboženstva kameň na kameni. Si nepostrehol, lebo na to by si sa musel o nejaké poznanie starať a nielen čítať bibliu. Usudzujem, že za tvoje vzdelanie nenesiem zdopovednosť. Pomôž si sám.
Etika a morálka - ak ti nie je jasné, že sa v živote nemôžeš správať ako biblická postava, je to tvoj problém. Len pre informáciu v našom svete neuznávame otroctvo a mnohoženstvo, a väčšina z nás nerozumie, prežo božská moc musela pozabíjať prvorodené deti, aby dotlačila nevoleného panovníka k prepusteniu príslušníkov národa, ktorých mohla prosto teleportovať inam. A toto väčšina ľudí považuje za vyššiu morálku a etiku, ktorú ateisti nemajú.
 

 

"Ľudské poznanie nenechalo z náboženstva kameň na kameni."

Konkretne??

Nic?

"a väčšina z nás nerozumie, prežo božská moc musela pozabíjať prvorodené deti, aby dotlačila nevoleného panovníka k prepusteniu príslušníkov národa, ktorých mohla prosto teleportovať inam. A toto väčšina ľudí považuje za vyššiu morálku a etiku, ktorú ateisti nemajú."

A pritom to je celkom jednoduche na pochopenie. Sleduj pozorne, zapnut logiku:

1) Boj je majitelom celeho univezra z titulu stvoritela.
2) Boh je majitelom ludi.
3) Boh dokaze ludi vzkriesit.

Ty a ja mame zakazane zabijat ludi, z dovodu ze ludia nie su nasim majetkom, a po ich zbiti ich nedokazeme dostat naspat do obehu. Lenze majitel so svojim majetkom moze slobodne narabat podla vlastneho uvazenia. Alebo sa mylim? Je toto v kolozii s moralkjou alebo pravom?

Ale keby sa ti podarilo vytvorit nejake ine univerzum, mimo tohto Bohom vytvorene univerza, a tam by si si stvoril ludi, ktorych by si dokazal vzkriesit, aj ty by si ich mohol kludne zabit - a nasledne ich vzkriesit.

4) Ani ty nemas ziadne vycitky svedomia, ked zabijes muchu, hoci si ju mohol "teleportovat" z miestnosti. Preco? Lebo tvoj zivot je neporovnatelne cennejsi od zivota muchy, tvoje rozhodnutie je nadradene aj zivotu muchy. Objektivne, ani Boh nema problem zabit cloveka, ktory ho znervoznuje, hoci by ho mohol teleportovat. Bozia vola je nadradena zivotu cloveka. Navyse ty tu muchu nedokazes vzkriestit, kdezto Boh ludi ano.

5) Neexistuje ziadny zakon, ktory by bol Bohu nadradeny, lebo v tom pripade by Boh nebol najvyssou instanciou, a teda nebol by Bohom. Prave preto nemame ziadny moralny zakon, podla ktoreho by sme mohli sudit Boha. Boh je podriadeny svojim vlastnym zajkonom iba do takej miery, do akej sa on rozhodne sa im podriadit. Boh sa nikdy nezaviazal, ze on ludi zabijat nebude. Naopak, zaviazal sa, ze vsetkych ludi, ktori kedy na zemi zili a zomreli, dostane naspat do obehu.

Ani teba nie je mozne sudit podla zakonov usa, lebo nezijes v usa a preto nie si podriadeny zakonom usa, nespadas pod jurisdikciu usa. Pokus sudit ta podla zakonov usa by bolo uplny nonsens. Zakony usa su povinni dodrziavat iba obyvatelia usa a ti cudzinci, ktori ziju na uzemi usa. Ty a ja ich dodrziavat nemusime.

_________________

Ma majitel pravo slobodne narabat so svojim majetkom, alebo nema?

Ak niekto vytvori nieco z nicoho, stava alebo sa nestava ten vytvor jeho majetkom?

Ma pravo clovek rozobrat na kusy svoj majetok, ak ho nasledne dokaze poskladat?

Ma pravo majetok sudit svojho majitela? Je majitel podriadeny svojmu majetku?

Je tu nieco tazko pochopitelne?
 

 

Daj toto prosím ťa prečítať niekomu zo svojej rodiny. Mame alebo tak. Je to dôležizé.
 

 

Je nieco v mojej odpovedi v kolizii s vedeckymi zisteniami 21 str?

Konkretne co?

Je nieco v mojej odpovedi v kolizii s moralkou?

Konkretne co?

Je nieco v mojej odpovedi v kolizii so zdravym rozumom?

Konkretne co?
 

 

Pôsobí to, že najväčšia kolízia sa odohráva v tvojej hlave. Potom potrebuješ hulákať na ľudí cez tuto tieto okienka a píšeš veci, ktoré nedávajú zmysel. Upokoj sa, pusti si nejakú pokojnú muziku, ľahni si a len tak hľaď do stropu. A keď budeš môcť, porozprávaj sa s rodičmi, súrodencami alebo kamarátmi, ako ťa nikto nechce chápať.
 

 

Som kludny, ani nemam zivotny pocit nepochopeneho genia, zrejme si ma pleties s niekym.

Tvoje posledne 2 prispevky ale navodzuju dojem, ze nedokazes vecne reagovat na nic co som pisal a preto sa snazis dat celu diskusiu do outu. Nedokazal si poukazat na nic z mojich prispevkov co by nebolo v sulade s vedou 21 str, alebo zdravym rozumom alebo s etikou. Ja chapem, ze moje prispevky mozu posobit sokujuco, ale zrejme aj sam uznas, ze to nie je dostatocny dovod ich povazovat za irelevantne alebo nepravdive.
 

 

Som rád, že už neziapeš.
Bohužiaľ, zle si vysvetľuješ, že sa už s tebou nehádam: nič z toho, čo píšeš, nedáva poriadny zmysel. Lenže môj čas vyhradený pre teba skončil. Dal som ti dosť odporúčaní, na čo sa máš pozrieť, kopu vecí som sa ti snažil vysvetliť, a keďže si stále ideš svoje, neviem, prečo by som sa mal opakovať.
 

 

Komicke je ze teorie kedy zacne mat plod dusu. vytahuju clenovia "zdruzenia" ktore zenam priznaly dusu az v 16-nastom storoci ;-)
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > >>

Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 3 034
 2. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 1 719
 3. Elena Antalová: Po Ficovi sa Pavol Habera pustil do Matoviča 1 127
 4. Miroslav Lukáč: Šutaj Matúš. Šukaj! Na to ťa vzali. Orgazmus nebude a inak si malý...Parafráza ľudovky. 783
 5. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch 782
 6. Věra Tepličková: Zabudol vôl, že teľaťom bol, alebo keď sa opozíciou v koalícii stáva premiér 696
 7. Pavel Macko: Generálnym prokurátorom bude M. Žilinka, ktorý dôveroval Čižnárovi 663
 8. Jakub Pohle: Ako sa policajt a SISkár stretol s vybavovačom z pozadia SNS 575
 9. Marek Mačuha: Matovič za návrat Hlasosmeru 308
 10. Milan Hutera: Ako som začal fotiť objekty hlbokého vesmíru 278

Rebríčky článkov


 1. Ivan Čarnogurský: AKTUÁLNE ZATÝKANIE – dôsledok NEMORÁLNYCH IDEOLOGICKÝCH SPOJENECTIEV
 2. Dušan Seberíni: Kde skladuje Matovič koronavírusy?
 3. Peter Zajac: Nerob si starosti, štát sa o teba na dôchodku (ne)postará…
 4. Miriam Studeničová: Kritika ženského odievania
 5. Jozef Legény: Koľko koronahibakušov má na svedomí premiér Matovič?
 6. Marian Vojtko: v Tescu teroristom?
 7. Ján Franz: Cintoríny v obci Dobrá voda
 8. Erik Koncz: Hunt a kráľ Štefan alebo ako súvisí vznik Uhorského kráľovstva s Hontom ?
 9. Štefan Vidlár: Svetlá rámp
 10. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch


Už ste čítali?